Axel nám přišel do života jako blesk z čistého nebe. Od začátku neměl problém s autem, hlavně protože ho na cestě domů čekalo 1000km a od té doby v něm nalezl místo klidu, kde umí počkat na svoje páníčky, kteří ho s sebou často vozí na všemožné aktivity.

Nerad zůstává sám doma, trpí separační úzkostí.

Je to ale neskutečný mazel, milovaný dospělými i dětmi, i když je z kontaktu s jinými lidmi občas příliš nadšený a může být na nově potkaného kamaráda trochu hrrr.

Je velmi schopný vystavovat se nebezpečí – už se mu povedlo spolykat prášky, pořezat si při hraní packu, s tím, že se ale velmi rád nechá dovézt na veterinu a místní veterináři jej zbožňují. Kvůli Švýcarským zákonům jsme s ním museli podstoupit kurz obedience v našem kantonu, které úspěšně splnil a do dnes svým způsobem nechápeme, jak se mu to povedlo… Jeho cvičitelka už ho ale nadšeně očekává na druhý ročník. Axel rád krade jídlo – pokud je ledabyle ponecháno bez dozoru, můžete si být jistí, že jste bez večeře. Navzdory tomu všemu je to vánek čerstvého vzduchu nejen v našem domě, ale i v našich srdcích. Je bezmezně milován všemi fenečkami ve městě, jeho nejlepší kamarádkou je Australský ovčák Bella, patřící mému bratranci, kterou nechá vždy ve hře vyhrát, brání ji a díky ní se naučil chodit plavat.

Občas je to náš pacholek, občas nejmilovanější pes pod sluncem, ale neodmyslitelně nám změnil život a omotal si nás kolem prstu.

– Sarah a Gianmarco, Lugano (CH)

Více fotek Bagatawaye