*6.1.2016

 

Asta z Opoja pod hájom x Juri Oskár Dór

 

číslo zápisu: CMKU/CSV/5017/17
číslo čipu: 941000018611767
Bonitace: As Oh / 63 Xv 54,0 Xf 107,9 (CZ)
DKK A (0/0)
dlk 0-0
DM N/A
dwarf N/A
Číslo zápisu: CMKU/CSV/5017/17

 

Zarinku jsme ve smečce neměli od štěněte. Přišla k nám jako osmiměsíční nevycválané štěně, které jsem viděla nabízené na internetu chovatelskou stanicí Miracle Mia. Zarčini první majitelé se jí moc nevěnovali a proto byla odebrána s úmyslem najít jí nový domov. Naštěstí nebyla týraná, díky tomu byla pouze jako každé štěně ČSV, kterému je dovoleno růst jako dříví v lese. Jednou z jejích (do dnes zůstávajících!) zálib je jídlo a jeho krádež, kdykoli k tomu má příležitost. Dnes toto svoje umění zmocňovat se jídla kdekoli a kdykoli zdokonalila natolik, že netušící návštěvu, převážně nováčky, oklame předstíraným zájmem o intenzivní mazlení, zatím co po očku stále sleduje munu nabízející se jí ze stolu. V nestřežený moment rychlostí blesku útočí a na jedno skousnutí posílá do žaludku celé sousto. 🙂

S narůstajícím věkem se Zarka samozřejmě zklidnila a dnes je to vyrovnaná fena s dobráckou povahou. Miluje lidi i ostatní psy, ačkoli si jako matka rodu ráda sjedná pořádek ve věcech a nesnese kladený odpor – tedy dokud druhý pes/fena nezavrčí, je naprosto v pohodě. Svoje děti si bezesporu vždy pozná, miluje je a srdečně je brání, ať už jsou v jakémkoli věku a jakéhokoli pohlaví.

V čem jí superlativy bohužel nedopřeji je její lovecký pud – Zara je silný a vášnivý lovec, proto v naší domácnosti vlastnictví menších zvířat (kočky, papoušci, hlodavci, atd.) není možné. Její děti vykazují silnější toleranci vůči terorizování dalších chlupatých spolubydlících, avšak je výhodou, jsou-li tito mazlíčci členové domácnosti déle, než případný Zarčin potomek.

Vyjma těchto skvrn na slunci je Zara neskutečná fena, pevná charakterem, nesmírně oddaná a věrná, dokazující mi svou nezměrnou lásku každý den. Do všech svých dětí dala to nejlepší ze sebe sama. Je to matador – odolná, trpělivá, odvážná, pes pro každý případ. Díky ní a jejím dětem jsem položila solidní a kvalitní základ pro chovatelskou stanici VLČÍ ŠTĚSTÍ, moji “rodinu”, za což jí budu navždy vděčná.

Více fotek Zary