*18.10.2018

 

Anivia Ryjan x Yack Wakanda Tachunga

 

DLK – 0/0
DKK – A/A
DM – N/N
DW – N/N

 

Co jsem se seznámila s plemenem Saarloosův vlčák, okamžitě jsem si zamiloval jejich lesní hnědou variantu. Až když byla Zara v naší domácnosti na 100% zabydlená, začala jsem uvažovat o pátém členovi naší smečky, o hnědé Saarloosí slečně.

Původně jsem plánovala dovézt si fenku ze zahraničí. Když se však narodil D vrh v CHS Ryjan, naprosto jsem se zamilovala do zrzavé lištičky se žlutou stužkou a věděla jsem, že ona bude ta pravá, která doplní moji smečku. A tak jsme si domů dovezli malou Safirku,

Safča je oproti svému Saarloosímu parťákovi Atrejkovi povahou blíže standardu SAV – je rezervovaná, nová místa a podněty se mohou a nemusí stát problémem dne, záležíc na jejím momentálním rozpoložení, a lidi si rozhodně vybírá. Jsou dny, kdy se k cizímu člověku chová jako by ho znala celý život, jsou dny, kdy se k někomu, koho už delší dobu zná, chová, jako by ho viděla poprvé. Jsou ale i lidé, kteří si její srdce dokáží získat nastálo a těm se svou náklonnost nebojí ukázat – často něžně vyskočí a chce se objímat, miluje kontakt tělo na tělo a vyloženě si užívá co nejvíce lásky, kterou jí v tu chvíli dokáže člověk dát. Často u těchto svých lidí (a především u lidské smečky doma) pozornost vyžaduje a když má mazlivou, nedívá se nalevo napravo.

Se Safirkou jsme začaly úspěšnou výstavní kariéru. Ačkoli je v kruhu stále nejistá, s věkem sleduji, že se to lepší, především díky tomu, že vyrůstá se sebevědomou a klidnou Zarinkou. Přes všechny své nejistoty se však v kruhu rozhodčím líbí a často odjíždíme s titulem a krásným oceněním.

Více fotek Safiry