*24.12.2011

 

Wolfish Witch z Molu Es x Amarok Arimminum

 

DWARF N/N DM N/N
DLK 0/0
DKK B (1/1)
Bonitace: A68 Of P3 Xv52,9 Xf107,4
kastrovaný
Zkouška: BH

 

Eragon byl můj první pes. Vysněný pan dokonalý, na malé šedivé štěňátko jsem čekala půl roku. Jelikož to byl tehdá můj psí jedináček, Eragonkovi jsem věnovala většinu svého volného času. Máme spolu složené zkoušky 2 obedience, čemuž předcházely hodiny a hodiny na cvičáku, má perfektní socializaci a má za sebou i několik účastí na výstavách.

Povahově je Eronek vyrovnaný, spíše flegmatický a klidný. Miluje lidi, má rád společnost a je to perfektní pes k dětem, neboť je velmi trpělivý, jemný a dobrácký. Dobře vychází i s dospělými fenami a s dospělými psy pouze vyjímečně, jedním z nich je i jeho mladší “bráška” Atrej, agresivitu vůči psům nabyl potom, co jej v mládí napadnul cizí pes. Do té doby mu nevadilo nic.

V naší chovné stanici je Eragonek takovým strejdou brůčou. Štěňátka má rád, dokud ho nechodí tahat za fousky a rušit jeho denní šlofíčky. Je s nimi sice ubrblaný, ale je to jeho způsob komunikace a štěňátka se tak učí, jak se chovat s respektem ke staršímu členovi smečky.  Jinak to navždycky bude maminčin mazánek a malinko šprt, protože narozdíl od zbytku smečky stále bravurně zvládne všelijaké povely a rád se předvádí.

Více fotek Eragona