*2.11.2013

 

Sun Gifu Djibout x Kalik Nanouk Tachunga Wakanda

 

PRA bez očních vad
DWARF N/N –
DM N/DM
Bonitace: 18. 4. 2015 Dětřichov
chovný

Výstavy:
– NEJKRÁSNĚJŠÍ MLADÝ PES SK 2014
– KLUBOVÝ VÍTĚZ MLADÝCH 2014
– EVROPSKÝ VÍTĚZ MLADÝCH 2014
– VÍTĚZ TŘÍDY, 2x CAJC, 2x CAC, CACIB, RES.CACIB, BOB, BOJ, JCC
– Český Junior Šampion

 

Atíček byl od malička takové mimino, což je přezdívka, která mu zůstala i do dospělosti. Ačkoli se z nemotorného dlouhonohého hříbátka stal majestátní, sebevědomý a obrovský pes, pořád má takovou dětskou dušičku. Jedním z takových příkladů je to, že svým oblíbeným lidem nosí hračky – uši má nalepené na hlavě, ocasem vrtí, že by zboural dům a rozverně u toho povídá, avšak hračku si vzít nenechá, potřebuje jen slyšet, že “Atíček má!”.

Člověk by se v něm ale neměl mýlit. Ačkoli je Áťa náš malý mimináč, je si velmi dobře vědom své velikosti a síly. Na pozoru se má před opilci, takovými těmi lidmi ve stavu, kdy už je to i lidem okolo značně nepříjemné, a nepřívírá oko ani nad slepou arogancí – to, že je Atrej zrovna dost blízko na to, aby si ho cizí člověk dokázal pohladit ještě neznamená, že by tak měl udělat ,zatím co si ho Atrej nevšímá. Takovým lidem ale velmi často stačí jen významný pohled, jak to dokáží jen vlčáci svýma světle žlutýma očima, aby byl sjednán pořádek. Áťa si na začátku váží vzájemného respektu a jak už vás jednou přijme za své, nechá si dělat naprosto cokoliv.

S Atrejem máme za sebou velmi úspěšnou výstavní kariéru, od útlého mládí se v kruhu velmi dobře vystavuje a rozhodčím se líbí. Krom jeho výstavních úspěchů je jeho největší předností povaha – Atrej nemá typickou povahu Saarloose. Je velmi kontaktní jak ke svým, tak k cizím lidem, sebevědomý v novému prostředí a vůči novým vjemům, velmi lehce a dobrovolně si získává srdce všech, kteří ho poznají.

Galerie Atreje níže

Více fotek Atreje