Příběh Ivanky a naší Estate začal mnohem dříve, než jejím narozením v roce 2015.

V únoru 2013 jsem se s Aileen vydala na výstavu do Nitry. Zrovna zde se ty moje dvě osudové krásky setkaly. Aileen byla překrásná fena s úžasnou povahou, hustým kožíškem, výraznými barvami a zejména svým uhrančivým pohledem s výraznýma žlutýma očima. Ivanku si naprosto získala a od té doby bylo jasno, že jedna z jejích dcer bude součástí Ivančiny smečky a rodiny. Od té doby jsme byly v častém kontaktu, Ivanka čekala na vrh v roce 2014, kdy byla Aileen krytá Jassperem Malý Bysterec, bohužel tentokrát nezabřezla. Během roku jsme hledaly nového krycího psa, rozhodla jsem se neopakovat vrh s Jassperem.

K tomuto se pojí výborná historka, kdy mi Ivanka běžela přes celou výstavu říct, že sehnala na Aileen luxusního psa. Dovedla mě ke krásnému velkému, zrzavému psovi a já se jen smála … byl to totiž Aileenčin syn Baxter Vlčí tlapka. Ano, Aileen se uměla neskutečně klonovat. Naše společné hledání nakonec skončilo u nádherného a povahově úžasného italského psa Feerse Lupifelix. Cesta do Itálie byla ovšem 1800 km… cena za krytí vysoká, co teď ?

Každopádně díky Ivančině italštině jsme se domluvily s majitelem Feerse Davidem, který je úžasný člověk, na sraz na půl cesty a přijatelnou částku za krytí, Aileen se mu tolik líbila, že se vším souhlasil. Po nějakých peripetiích, kdy byly tenkrát ke krytí obě mé holky, s tím, že Gira byla krytá v pondělí u Baltského moře v Gdaňsku a Aileen ve středu u Středozemního moře v Itálii.

Ivanka na tuto šílenou cestu vyrazila s námi. Vše se podařilo … obě holky zabřezly a aby to bylo ještě zajímavější porodily obě 9 štěňat den po sobě, první její máma, druhá Aileen, takže jméno Estate bylo nutné vylepšit písmenkem F na Fiore di Estate.

Estuška se narodila 5.7.2015, dopoledne v početném vrhu 6 feneček a 3 kluci … Hned jsem Ivance psala, že je její princezna už na světě Pár dní po porodu jsem poslala Ivči pár fotek, mezi relativně podobnými štěňaty od vlkošedé po „stříbrnou“ se nám narodil jeden „černoušek“ . Ivanka v tu chvíli byla jasně přesvědčená, že přesně tohle je její Estate… i přes moji původní „nelibost“ a nabízení jiných štěňat, musím uznat, že Estate rostla přesně tak, jak si ji Ivča vysnila a vybrala si dobře… Kopie své matky, její vysněná fena „na objednávku“.  Ivanka je snem každého chovatele. Svoje psy miluje nade vše… s Estate byly úžasná dvojka.

Z Estušky vyrostla přesně taková fena, jakou si Ivča vysnila – nohatá, vysoká, tmavá holčička s uhrančivým žlutým pohledem. Ty oči po její mámě jsou nezapomenutelné, byly branou do vlčí duše. Ve výstavním kruhu by se neztratila, ale absolutně ji to nebavilo.

Esta měla i výbornou povahou, i když byla nesmírně rozmazlená a mamánek. Velmi jsem se radovala ze všech úspěchů a výsledků, které společně holky prožívaly. Esta byla naprostý ideál odchovu „Vlčí tlapka“ – jedna z nejhezčích fen, co se u mě narodila, čistá na DM i DW, negativní na DKK a DLK. Prostě opravdu „dokonalá“ vlčí slečna…

Osud tomu bohužel nepřál a v březnu 2019 nám Estate po dlouhém boji se zákeřnou nemocí vzal. V tyto chvíle jsem velmi pyšná na to, že jejich majitelé je milují natolik, že udělají nemožné, ale že je nenechají trápit, když už není jiná možnost. Velmi nás všechny tato skutečnost zasáhla, nemohli jsme udělat nic víc, než ji nechat odejít. Estate vždy zůstane v našich srdcích, byla dokonalá a měla vše, co k životu potřebovala… byla šťastná a neskutečně milovaná po celý svůj život a ona to věděla. Děkuji Ivance, za vše co pro ni v životě udělala. Lepší majitelku jsem si nemohla přát … Aileen nebo Estate holky moje,  za jedno jsem jim vděčná víc než komukoliv jinému – přivedly mě do života úžasného člověka a nejlepší přítelkyni, kterou mi Ivanka už několik let je v dobrém i zlém a za to vděčím jim.

5.7.2015 – 29.3.2019

Více fotek Estate